Επίσκεψη ΕΝΕΕΓΥΛ Χίου – Συζήτηση – Ομιλία της Αριέττας Ποδαρά

Επίσκεψη ΕΝΕΕΓΥΛ & Ομιλία Αριέττας Ποδαρά - Τομέας Γεωπονίας Τροφίμων και Περιβάλλοντος

Την Παρασκευή 1η Μαρτίου μετά από πρόσκληση του ΕΝΕΕΓΥΛ Χίου το οποίο υλοποιεί πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας «Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω… κάτι με γεωπονία» οι μαθητές των λυκειακών του τάξεων μας επισκέφθηκαν και συμμετείχαν μαζί με τους μαθητές του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος σε δράση που αφορούσε το αντικείμενο και τις επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων του συγκεκριμένου Τομέα.

Παράλληλα μας επισκέφθηκε η κα Αριέττα Ποδαρά, αρχιτέκτονας τοπίου της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Χίου, και μοιράστηκε μαζί μας, σε μία ομιλία-συζήτηση, τις γνώσεις και τις εμπειρίες της από την ενασχόληση της με το αντικείμενο της Αρχιτεκτονικής Τοπίου.

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του ΕΝΕΕΓΥΛ Χίου κα την κα Αρριέτα Ποδαρά για την πολύ ωραία δράση.